محل تبلیغات شما
فقط یک توضیح *چگونه افرادی شروری که بجز از قتل و غارت چیز دیگری نمی شناسند این همه برای امنیت و صلح در لاشار زمین می کوشند*

نوشته های ذیل از بلوچستان شفاهی بقلم عبدالکریم بلوچ انتخاب گردیده . 

چند روزی با سردار حسین خان وارد مذاکره میشود میگوید من به احترام سردار سعید خان که بر گردن ما بارانزهی حقی بزرگ دارند من از منطقه شما نه ده یکی  لازم دارم ونه مالیاتی فقط شما بمن قول بدهید هرگاه من نیازی به کمک نظامی داشتم شما به من کمک بکنید که این پیشنهاد با استقبال سردار حسین خان روبرومیشود. خلاصه در گه ( نیکشهر) بود که میرنواب شگیمی با دوست محمد خان به شور و مصلحت می نشیند و پیشنهاد میکند که من وبرادرم میرسیدی در نظر داریم بین شما ومیرهوتی خان صلحی بر قراربکنیم که این پیشنهاد با استقبال دوست محمد خان مواجه میشود.نواب به طرف لاشارحرکت میکند وارد هریدوک می شود و با میر هوتی خان وارد مذاکره میشود که در شرایط کنونی بهترین راه برای شما وطایفه لاشار صلح با دوست محمد خان است میگوید وقتی مخالفین شما اقایان شیرانزهی بدون جنگ وشلیک یک گلوله تسلیم شدند و در این شرایط جنگ با دوست محمد خان که نیروی شیرانزهی را هم در کنار دارد به صلاح شما وطایفه نیست چون لاشار با بنپورو پهره 

دانستنی هایی در مورد مردم ژاپن

دانستنیهایی در مورد بدن انسان

نیکشهر و معضلی بنام سرقت

خان ,محمد ,دوست ,پیشنهاد ,میشود ,لاشار ,دوست محمد ,محمد خان ,با دوست ,مذاکره میشود ,وارد مذاکره ,وارد مذاکره میشود

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نظام صنفی کشاورزی شهرستان فردوس sarreseed شكوه سرخ دی پی شاهد زندگی جاریسیت تناسب اندام دانلود فیلم جدید, دانلود فیلم خارجی | آپارات دانش شناسان به روز ghazal-zakhar آموزش و ترفند کامپیوتر . پی سی سردشت